Bu kategoride toplam 15 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 15 ürün bulunmaktadır

Pırlanta Baget Yüzükler

Pırlanta baget yüzükler günümüzün en fazla tercih edilen pırlanta takı seçenekleri arasında bulunur. Pırlanta yüzüğün en fazla bilinen kesimleri arasında ise yuvarlak kesim, klasik kesim, royal kesim, damla kesim bulunur. Baget kesim bu türler arasında en fazla tercih edilen ve ön plana çıkan modellerden biri olarak bilinir. Köşeli bir yapıya sahip olan baget kesim tamamen dikdörtgen bir tasarıma sahiptir. Son günlerin en fazla tercih edilen yüzük modellerinden biri olan baget yüzükler, özel günleri daha anlamlı hale getirmek açısından idealdir. Özellikle doğum günleri, evlilikler, sevgililer günü gibi özel günlerde en sık verilen hediyelerden biri haline gelmiş durumdadır. Yüzüğün sahip olduğu kesim çok daha dikkat çekici ve özel bir hale gelmesine neden olur. Kesimi ve sahip olduğu yapıyla diğer seçeneklerden çok daha farklı bir yere sahiptir.

Baget Yüzük Modelleri

Baget kesim 14 faset kesim yüzeyindedir. Bu kesim şekli yüzükteki ışıltının daha fazla görülmesine neden olur. Usta işi olan baget yüzükler ise çok daha fazla ışıltıya sahiptir. Özellikle bu ışıltılı yapısı sayesinde diğer yüzük türlerinden ayrılır. Genel olarak yuvarlak kesimlerden daha fazla tercih edilen bir yüzük tipidir. Ancak her pırlanta modeli zamansız olarak kabul edilir. Bu nedenle pırlanta yüzüklerde işçilik kalitesinin çok daha önemli olduğunu belirtmek lazımdır. Şık tasarımıyla ön plana çıkan baget yüzük modelleri aynı zamanda her türlü ortamda ve saatte kullanılabilecek bir yapıya sahiptir. Özel gün ve gecelerde kullanılabilecek bu ürün aynı zamanda günlük kıyafetle birlikte de tercih edilebilir. Bu nedenle herhangi bir sınır bulunmamakta olup, kullanıcıları tarafından her daim tercih edilebilecek özel seçeneklerden biri halindedir.

Özel kesimli elmas olarakta tanınan baget kesim yüzükler, diğer yüzük tiplerinden çok daha farklı bir etkinin ortaya çıkmasına neden olur. Dikdörtgen olan bu yüzük tipi düz çizgilerden oluşur. Bu kesimin dar ve uzun tarafları ise bir ayna gibi gözükmesine olanak sağlar. Bu özellikleri sayesinde zarif ve estetik bir yüzük modeli olarak ön plana çıkarlar. Çoğu yüzük modeli klasik kesime sahip olduğu için baget yüzük modelleri marjinal bir seçim yapılmasına neden olur. Farklı ve dikkat çekici detaylara sahip olan baget yüzükler konu hakkında daha çarpıcı bir hediye oluşturmak isteyenler için ideal olacaktır.

Kaliteli bir baget yüzük satın almak için bazı kriterlerin dikkate alınması gerekir. Bu kriterlerin karşılanması yüzüğün daha iyi olduğunun kanıtıdır. Berraklık, renk, kesim ve karat ağırlığı pırlanta satın alırken kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasında bulunur. Bir pırlanta yüzüğün parlaklığı ne kadar yüksekse, pırlanta o kadar kaliteli demektir. Bu konuda pırlantaların belirli bir şekilde sınıflandırıldığını belirtmek gerekir. Berraklığı daha fazla durumda olan ürünler diğerlerine nazaran daha pahalıdır. Bazı pırlantalarda ise lekeler yalnızca bir büyüteç yardımıyla görülebilir. Aynı şekilde pırlantanın rengi de kalitesi hakkında önemli bilgiler taşır. Renksiz durumda olan pırlanta yüzüklerin diğerlerine nazaran daha değersiz olduğu bilinir. Bunlara ek olarak pırlanta yüzüğün kesim kalitesi de pırlantanın kalitesine doğrudan etki eder. İyi bir işçiliğe sahip olan takı modellerinin fiyatları da bu orantıda artış gösterecektir. Daha kaliteli bir baget yüzük modeli satın almak için RED Pırlanta online mağazamızdan alışveriş yapabilirsiniz. Sertifikalı takı modelleri yukarıda belirtilen kalite kriterlerine uygun olan takı seçenekleri arasındadır. Bu bakımdan garantili olarak kaliteli takı seçimi yapmanıza imkan sağlanır.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü