Bu kategoride toplam 5 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 5 ürün bulunmaktadır

Pırlanta Tamtur Yüzükler 

 

Sevgi, saygı ve bağlılığın sembolü olan ve evlilik tekliflerine anlam katan tamtur pırlanta yüzükler, büyük bir tutku ve aşkla tasarlanarak, romantik aşıkların beğenisine sunuluyor. Doğada nadir bulunan ve en değerli taşlardan olan elmasların büyük bir titizlikle işlenerek pırlanta haline getirilmesi, en zarif ve en nadide hediyelerden biri olmasını sağlıyor.

 

 Tamtur yüzük nedir? 

 

Klasik altın bir alyans düşünün. Ve bu alyansın tamamının pırlanta taşlarla süslendiğini hayal edin. Tamtur pırlanta yüzükler, beyaz altın üzerine işlenmiş pırlanta taşlardan oluşur. Tamamı pırlanta olduğu için, tamtur ismi verilir.

 

Tamtur yüzük modelleri 

 

Tamtur yüzük modelleri, genel olarak karat ağırlığına göre isimlendirilir. Hemen hemen hepsi halka üzerine işlenmiş pırlanta taşlardan oluştuğu için, farklı model bulmak pek mümkün olmamaktadır. Yine de belli başlı tamtur yüzük çeşitlerinden bahsedecek olursak;

 

 •         Tamtur baget yüzük
 •         Tamtur kare yüzük
 •         Tamtur fantezi yüzük
 •         Köşeli tamtur yüzük
 •         Tamtur safir yüzük
 •         Tamtur zümrüt yüzük
 •         Tamtur yakut yüzük

 

şeklinde isimlendirilir.

 

Tamtur yüzük fiyatları 

 

Tamtur yüzükler de, diğer pırlanta aksesuarlar gibi 4C kıstasına göre değerlendirilir. 4C; Cut (kesim), Colour (renk), Clarity (berraklık) ve Carat (karat) kelimelerinin baş harfleridir. Bunların hepsi, pırlanta derecelendirme kuruluşlarının verdiği pırlanta sertifikalarına göre belirlenir. Modeller arasında belirgin farklılıklar olmadığı için, fiyatlar da karat ağırlığına göre değişmektedir. Tamtur yüzük fiyatları;

 

 •         0.67 Karat F Renk Tamtur Pırlanta Yüzük fiyatı 3150 TL
 •         1.22 Karat F Renk Tamtur Pırlanta Yüzük fiyatı 4650 TL
 •         1.62 Karat F Renk Tamtur Pırlanta Yüzük fiyatı 6000 TL
 •         2.21 Karat F Renk Tamtur Pırlanta Yüzük fiyatı 11700 TL

 

olarak değişmektedir.

 

Tamtur yüzükler hakkında en çok merak edilenler 

 

Zarif ve şık görünümü ile göz kamaştıran tamtur pırlanta yüzükler, Red Pırlanta güvencesi ile sizlerin beğenisine sunuluyor. Her zevke ve her tarza uygun üretilen pırlanta tamtur yüzükleri satın almadan önce, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 

Pırlanta tamtur yüzüklerde daraltma ya da büyütme yapılır mı? 

 

Alyans modellerinin en çok tercih edilenlerinden biri olan tamtur yüzükleri küçültmek ya da genişletmek, diğer yüzük modellerine göre daha zordur. Çünkü tamtur yüzüklerde halkanın tamamı pırlanta taşlarla kaplıdır. Bu taşlardan bir ya da iki tanesinin çıkarılması ya da eklenmesi, diğer pırlanta taşların da dengesini bozabilir. Yapılması imkansız değildir ancak, oldukça büyük bir titizlikle bu işlem yapılmalıdır. Tabii içlerinden alınacak pırlanta taşlardan dolayı, değerinin daha da düşeceğini söylemeliyiz. Bu yüzden parmak ölçüsü çok dikkatli bir şekilde alınmalıdır.

 

Pırlanta tamtur yüzükler ne zaman hediye verilir? 

 

Aslında bu biraz da sizin hayal gücünüzle orantılıdır. Evlilik tekliflerinde daha çok tektaş pırlanta yüzük hediye edilir. Artık bu bir nevi adet haline gelmiştir. Tektaş yüzüklerle ilgili hikayeler anlatılmış, şarkılar yazılmıştır.

 

Tamtur pırlanta yüzükler daha çok; doğum günü, yılbaşı, anneler günü ya da evlilik yıldönümlerinde hediye olarak verilir.

 

Pırlanta tamtur yüzük satın alırken nelere dikkat edilmelidir? 

 

Diğer alyanslardan ve pırlanta yüzüklerden farklı olarak çevresi tamamen pırlanta taşlarla kaplanmış olan tamtur yüzükleri satın alırken, daha çok dikkat edilmelidir. İşte size yol gösterecek birkaç püf nokta;

 

 •         Parmak ölçüsü çok dikkatli alınmalıdır. Bunun için bir kuyumcudan ya da mücevheratçıdan yardım alabilirsiniz.
 •         Tamtur yüzüklerde bulunan pırlanta taşlarının tamamının aynı boyutta olmasına dikkat edilmelidir.
 •         Eğer tektaş yüzükle birlikte kullanılacaksa, tamtur yüzükte bulunan pırlanta taşların daha küçük olması gerekiyor. Aksi takdirde tektaş yüzük oldukça etkisiz kalacaktır.
 •         Satın almadan önce, karakterinize ve zevkinize uygun bir model seçmelisiniz. Birkaç ay ya da birkaç yıl sonra sıkılırsanız, değiştirmeniz bütçenizi zorlayabilir.
 •         Sertifikalı pırlanta satın almanız, imitasyon ya da diğer bir deyişle sahte pırlanta almanızın önüne geçecektir. Tabii sertifikanın gerçek olduğunu teyit etmeniz de önemlidir. Bunun için, GIA ve HRD gibi sertifika kuruluşlarının internet sitelerini kullanabilirsiniz.

 

Red Pırlanta olarak, en mutlu günlerinizde sizlerin yanınızdayız. Bizlere pırlanta hakkında aklınıza takılan her şeyi çekinmeden sorabilirsiniz. Alanınızda uzman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyacaktır.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü