Bu kategoride toplam 13 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 13 ürün bulunmaktadır

Renkli Taşlı Pırlanta Kolyeler

 

Pırlanta, yakut, zümrüt ve safir. Dünyanın en değerli taşlarından oluşan pırlanta kolyeler, sıradan bir kıyafeti bile cezbedici gösterebilir.  Tabii ki doğru seçimlerle.

 

Öncelikle web sitemiz hakkında kısa bir bilgilendirme yapmak istiyoruz.

 

Kendimizi, sektörde dikkat çeken isimler arasında görüyoruz. Zarif tasarımlı pırlanta kolyelerin tedarikiyle gurur duyuyoruz. Sizlerin beğenisine sunduğumuz pırlanta baget kolye, mükemmel kalite hammadde ve modaya uygun tasarımlar kullanılarak, uluslararası kalite standartlarına uygun olarak tasarlanmıştır. Teklif edilen ürün yelpazesi, müşterilerimiz arasında yoğun talep görmektedir. Ek olarak müşterilerimiz, tüm ürün yelpazesini en uygun fiyatlarla elde edebilmektedirler.

 

Renkli taşlı pırlanta kolye modelleri 

 

Renkli taşlı pırlanta kolyeler, sadelikten sıkılan ve daha dikkat çekici görünmek isteyen hanımların tercih ettiği takıların başında geliyor. Dinamik, modern, klasik ya da cool modelleri, kuyumcularda veya online alışveriş mağazalarında satışa sunuluyor. Zümrüt, yakut, safir, elmas gibi değerli mücevherlerle, beyaz ve sarı altını harika bir şekilde birleştiren bu kolyeler, kaliteli kesim ve işçilikle benzersiz bir görünüme kavuşuyor. Redpirlanta.com olarak, dünyanın tercih ettiği bu renkli taşlı pırlanta kolye modellerini, sizlerin beğenisine sunuyoruz.

 

Pırlanta aksesuarlar, genel olarak karat ve renk seçeneklerine göre modellendirilir. Fakat bazı markalar, bu değerli taşlara çeşitli şekiller vererek de isimlendirir. Her zamanki gibi, dünya çapında kabul gören modellerden kısaca bahsetmek istiyoruz.

 

 •         Zümrüt taşlı pırlanta kolye: Yeşil renkli olan zümrüt taşının çevresini, berrak ve şeffaf pırlanta eklenmesiyle oluşan modellerdir.
 •         Yakut taşlı pırlanta kolye: Kırmızı renkli yakut taşını çevreleyen pırlanta taşlarla oluşturulan modellerdir.
 •         Safir taşlı pırlanta kolye: Mavi renkli olan safir taşının çevresini sarmalayan pırlanta taşlarla yapılan modellerdir.
 •         Ametist taşlı pırlanta kolye: Mor renkli olan ametist taşını çevreleyen pırlanta taşlarla oluşturulan modellerdir.

 

Tabii bu değerli taşlara; çiçek, yaprak, prenses, kalp, isimlerin baş harfleri, aşk tanrısı eros ya da kuş gibi şekiller verilerek de satışa sunulabilir.

 

Renkli taşlı pırlanta kolye fiyatları 

 

Pırlanta aksesuarların fiyatları; karat ağırlığı, kesim, işçilik ve renk kıstaslarına göre değişkenlik göstereceğinden bahsetmiştik.

 

Pırlanta kolyenin değerini belirleyen en önemli etken, karat ağırlığıdır. Bildiğiniz gibi karat, pırlantanın ölçü birimidir. 1 karat, 0,2 grama karşılık gelmektedir.

 

Diğer bir ölçü kesim işlemidir. Pırlanta, elmasın işlenmiş halidir. Yani dünyada pırlanta diye bir madde yoktur. Pırlanta elmasın, mücevher halini almış halidir. Elmasın kesim işlemi ne kadar iyi olursa, pırlanta o kadar parlak, ışıltılı ve kıvılcımı yüksek olur.

 

Pırlanta kolyenin fiyatını belirleyen bir diğer önemli etken rengidir. İlk bakışta hepsi renksiz gibi görünür. Fakat dikkatli bakıldığında, belirgin ton farkları vardır. Tamamı renksiz olan pırlanta neredeyse yoktur. Renksize en yakın tonda olan en iyisidir. Pırlanta renklerinin D harfinden başlayarak Z harfine kadar isimlendirildiğinden bahsetmiştik. F ile J harfi arasında bulunan pırlantalar, en pahalı olan pırlantalardır.

 

Ve son olarak berraklık. Doğada nadir bulunan elmasın işlenmesi sırasında işçilik ne kadar iyi olursa, elmas ne denli pürüzsüz olursa, pırlanta o kadar değerli olur. Bunu dememizdeki kasıt şu aslında. Bir elmas berrak olabilir. Fakat işlenmesi sırasında çeşitli izler kalabilir. İşte bu izler, pırlantanın değerini düşürmektedir.

 

Tüm bu bilgiler ışığında, aklınızda bir fikir olması açısından renkli taşlı pırlanta kolye fiyatları hakkında kısaca bilgi verelim.

 

 •         0.60 Karat F Renk Pırlantalı Zümrüt Kolye 1550 TL
 •         0.77 Karat F Renk Pırlantalı Yakut Kolye 1550 TL
 •         1.15 Karat F Renk Pırlantalı Safir Kolye 1890 TL
 •         1.21 Karat F Renk Pırlantalı Zümrüt Kolye 2100 TL
 •         1.43 Karat F Renk Pırlantalı Safir Kolye 3300 TL
 •         1.69 Karat F Renk Pırlantalı Zümrüt Kolye 3500 TL
 •         1.93 Karat F Renk Pırlantalı Yakut Kolye 3400 TL

 

 

2. el renkli taşlı kolyeler ne kadar?

 

İkinci el renkli taşlı kolyelerin satışı ve alışı farklılık gösterir. Kolyeler iyi bakıldıysa, biraz daha yüksek fiyattan satılabilir. Fakat pırlanta kolyeleri, altın bir yüzük ya da bilezik gibi düşünmeyin. İkinci el piyasasında, yaklaşık %30 -%50 civarında bir düşüş olmaktadır. Özellikle işçiliği yüksek olan pırlanta kolyelerin fiyatları, %50’e varan düşüşlerle satılmaktadır. Bu sebeple pırlanta kolyeleri bir yatırım aracı olarak değil, sizlere görsellik açısından bir cazibe katacak bir araç olarak düşünün.

 

Renkli taşlı pırlanta kolyelerin bakımı nasıl yapılır? 

 

Pırlanta bakımını evde kendiniz de yapabilirsiniz. Fakat bunu tavsiye etmiyoruz. Bir kuyumcuya ya da mücevher tamiratı yapan bir dükkana yaptırmanız daha iyi olacaktır. Pırlantanıza zarar vermek istemezsiniz eminiz.

 

Red Pırlanta olarak; doğum günlerinizde, evlilik yıl dönümlerinizde, mezuniyet törenlerinizde ya da katılacağınız partilerde, tüm dikkatleri üzerinizde toplayacak pırlanta kolyeleri sizlere uygun fiyat, kredi kartına taksit ve garantili hizmet kapsamında sunuyoruz.

 

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü