Bu kategoride toplam 16 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 16 ürün bulunmaktadır

Beştaş yüzükler

 

Beştaş pırlanta yüzük, göz kamaştırıcı bir etki bırakmak için harika bir tercihtir.  Pırlanta beştaş yüzük, aşkınızı her zaman ve her yerde göstermek için mükemmel bir hediyedir ve gerçekten kusursuzdur.

 

Beştaş yüzük nedir?

 

Beştaş yüzük; beyaz altın ya da sarı altından yapılan bir halkanın üzerine, beş adet değerli taşın yerleştirilmesiyle oluşan yüzüklerdir. Tektaş yüzüklere göre çok daha gösterişlidir. Bir nişan yüzüğü değildir. Fakat evlilik yıldönümünde, doğum günlerinde, anneler gününde, sevgililer gününde ya da doğum yaptıktan sonra oldukça anlamlı bir hediyedir.

 

Beştaş yüzüğün anlamı nedir?

Yüzüklere bir anlam yüklemek, birbirini seven iki insan arasındaki duyguya göre değişir. Beştaş yüzüklerin genel olarak anlamı, “Sana olan sevgim beşe katlandı” olarak yorumlanır. Evlilik teklifinde tektaş yüzükler, ilerleyen yıllarda beştaş yüzükler hediye edilir.

 

Beştaş yüzükler; dikkat ve hayranlık uyandıran bir aksesuara sahip olmak isteyenler için iyi bir seçenektir. Bunun yanında evrensel bir anlamı da vardır. Beştaş yüzüklerde bulunan beş değerli taş; dostluk, kur yapma, buluşma, evlilik ve çocukları temsil eder. Yani ilişkinin her aşaması için bir adet pırlanta taş bulunur.

 

Beşinci evlilik yıldönümünde hediye edenler olduğu gibi, beşinci çocukta da hediye edenler olmaktadır. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

 

Beştaş yüzük modelleri nelerdir? 

 

Beştaş yüzük markaları; kendisine has çizgileri ve tasarımları, koleksiyonlarına yansıtır. Taktığınız yüzük, tarzınızı ve moda anlayışınızı yansıtır.

 

  •         Kalp şekli verilmiş, 18 ayar beyaz altından yapılan bir halka üzerinde beş adet pırlanta taş bulunan bir yüzük modeli,
  •         18 ayar beyaz altından yapılan bir halka üzerine, ortasında parlak beyaz bir pırlanta taş ve yanlarında ikişer adet kırmızı yakut taştan oluşan bir yüzük modeli,

Beştaş yüzük modelleri elbette bunlarla sınırlı değil. 4C ölçü birimine göre; renk, kesim, berraklık ve karat ölçüsüne göre modelleri değişmektedir.

 

Beştaş yüzük nasıl takılır? 

 

Beştaş yüzük ve tektaş yüzük birlikte kullanılır mı? Sanırız asıl soru bu olmalı. Çünkü tektaş yüzük almadan beştaş yüzük almak, vermek istediğiniz mesaja gölge düşürebilir.

 

Tektaş yüzüklerin, bir nişan sembolü olduğunu söylemiştik. Beştaş yüzükler ise, birbirini seven iki insanın evlilik bağı ile hayatını birleştirmesinden sonra takılır. Söz konusu evlilik olduğu için, beştaş yüzükler de sol elin yüzük parmağına takılır. Tektaş ile birlikte kullanılacaksa, tektaş yüzükteki pırlanta taşın daha büyük olması gerekmektedir. Aksi halde vermek istenilen anlama gölge düşecektir.

 

Beştaş yüzük fiyatları ne kadar? 

 

Beştaş yüzük fiyatları, genel olarak karat ve renk durumuna göre değişkenlik gösterir. Tabii beştaş yüzük markalarının, normal fiyatların üzerine marka ücreti de eklediğini unutmamak lazım.

 

Beştaş yüzük fiyatları, 1900 TL ile 50 bin TL arasında değişmektedir.

 

Beştaş yüzükler ile ilgili merak edilenler 

 

Beştaş yüzük satın almadan önce, bilmeniz gereken birtakım şeyler vardır. Bunlardan bazıları şöyle;

 

Beştaş yüzük nasıl temizlenir: Pırlanta yüzükleri temizlemenin en uygun yolu, kuyumculardan ya da mücevhercilerden satın alacağınız, mücevher temizleme sularıdır. Bunları satın aldığınızda, kullanma talimatı da birlikte gelecektir.

Beştaş yüzükler nasıl parlatılır: Kabartma tozu ile suyu karıştırın. Yüzüklerinizi bu suyun içerisine atın. Yumuşak bir fırça ile güzelce fırçalayın. Ardından durulayın ve tüy bırakmayan bir bezle kurulayın.

Beştaş yüzük nereden alınır: Beştaş yüzükler de bir mücevherdir. İnternet sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Beştaş yüzük satın alırken nelere dikkat edilmelidir: Her zaman söylediğimiz gibi, yüzük sertifikası çok önemlidir. Sertifikalı ürün satan RED Pırlanta sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz. Ayrıca pırlantalar hakkında da yeterli bilgiye sahip olmalısınız.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü