Bu kategoride toplam 13 ürün bulunmaktadır
Bu kategoride toplam 13 ürün bulunmaktadır

Renkli Taşlı Pırlanta Yüzükler 

 

Kıyafetleri ve aksesuarları ile bir uyum sağlayarak dikkat çekmek isteyen hanımların imdadına, renkli taşlı yüzükler yetişiyor. Şeffaf ya da beyaz taşlı pırlanta yüzüklerden sıkıldıysanız, renkli taşlı yüzük koleksiyonumuzu mutlaka incelemelisiniz.

 

Renkli taşlı yüzük modelleri ve fiyatlarına geçmeden önce, bu tarz takılar için birkaç bilgi verelim.

 

Pırlanta yüzük renkleri nelerdir? 

 

İnternet sitemizde pırlanta yüzük renklerinden detaylı bir şekilde bahsetmiştik. Pırlanta renkleri D harfinden başlayıp, Z harfine kadar devam eder. Renkli taşlı pırlanta yüzük renkleri de, M harfi ile Z harfi arasında sıralanır. Fakat en çok tercih edilenleri; yeşil, kırmızı, mor ve mavidir.

 

Renkli taşlı yüzük modelleri nelerdir? 

 

Renkli taşlı yüzükler, ana hatlarıyla üç çeşit maddeden yapılır. Bunlar; Zümrüt, yakut ve safirdir.

 

  •         Zümrüt yeşil renk
  •         Yakut kırmızı renk
  •         Safir mavi ve mor renk

 

olarak bulunur.

 

Tabii renkli taşlı yüzük modellerinin bunlarla sınırlayamayız. Hem kesilen pırlantanın (elmas) ve halkanın şekli, hem de yüzüğün halka kısmının şekline göre çeşitli modeller bulunur. Tabii pırlantanın kaç karat olduğu da önemlidir.

 

Karat nedir: Karat, elmaslar için kullanılan ağırlık ölçüsüdür. 1 karat, yaklaşık 0.2 grama tekabül etmektedir. Bir pırlantanın karat değeri ne kadar büyükse, o kadar kaliteli ve pahalı olmaktadır.

 

Renkli taşlı yüzük fiyatları ne kadar?

 

Renkli taşlı yüzük fiyatları; işçilik, kalite, karat ölçüsü, halka kısmında kullanılan malzeme, model gibi etkenlere göre değişiklik gösterir. Tabii bunun yanında aynı tip, aynı renk, aynı karat, kısacası her şeyiyle aynı olan iki yüzüğün fiyatı, markasına göre değişir. Kaliteyi elbette ucuza alamazsınız. Fakat aynı kalitedeki iki üründen fiyatı daha uygun olanı almak, haliyle daha akıllıca bir seçim olacaktır.

 

Redpirlanta.com web sitemizdeki fiyatlara baktığınızda;

 

  •         1,51 karat pırlantalı safir yüzük 3000 TL
  •         1,82 karat pırlantalı zümrüt yüzük 3300 TL
  •         1,05 karat pırlantalı yakut yüzük 1880 TL

 

olduğunu görebilirsiniz.

 

Renkli taşlı yüzüklerle ilgili merak edilenler nelerdir?

 

Renkli taşlı yüzüklerle ilgili merak ettiklerinizi, aşağıda bulabilirsiniz.

 

Renkli taşlı yüzüklerde pırlanta bulunur mu: Renkli taşlı yüzüklerde 3 değerli taş bulunur. Bunlar; Zümrüt, yakut ve safirdir. Bunlar, yüzüğün renkli kısımlarını oluşturur. Bu büyük taşların çevresinde, küçük küçük pırlanta taşlar bulunur. Zümrüt, yakut ve safir pırlanta değildir. Pırlanta, elmasın işlenmiş halidir.

 

Renkli taşlı imitasyon yüzükler ne kadar: Bu tarz imitasyon yüzükler, 10 TL ile 1000 TL arasında değişir. Fakat çok çabuk kararır, kırılır ve yıpranır. Ayrıca satmaya kalkıldığında, bu yüzükleri satabilecek bir yer bulamazsınız. Metal ya da camdan yapılırlar. İlk bakışta göze hoş gelse de, biraz yakından bakıldığında kalitesizliği hemen göze çarpacaktır.

 

Renkli taşlı altın yüzük fiyatları ne kadar: Renkli taşlı altın yüzükten kasıt, yüzüğün halka kısmının 14 ayar altından yapılmış olmasıdır. Genellikle beyaz altın tercih edilir. Dolayısıyla fiyatlara bakarken, bir bütün olarak ele alınmalıdır. 

 

Renkli taşlı fantezi yüzük fiyatları ne kadar: Fantezi yüzükler, alışılmışın dışında olan modelleri temsil eder. Gerek pırlantanın kesimi, gerek halkanın şekli, gerekse pırlantaların ortasında bulunan değerli madenlerin şekli ve büyüklüğü, fantezi yüzük modeli olarak adlandırılır. Daha fazla işçilik ve itina gerektirdiğinden, renkli taşlı fantezi yüzük fiyatları, klasik modellere göre biraz daha pahalıdır.

 

Renkli taşlı gümüş yüzük fiyatları ne kadar: Gümüş, yüzüklerin halka kısmında kullanılır. Altına göre çok daha değersiz olduğundan, pırlanta yüzüklerde pek tercih edilmez. Daha çok imitasyon yüzüklerde kullanılır. Fiyatları ise, 100 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

 

Renkli taşlı bayan yüzükleri nasıl temizlenir: Pırlanta ve altının temizlenmesi, dışarıdan zor görünebilir. Fakat kuyumculardan ya da mücevhercilerden satın alacağınız pırlanta temizleme suyu ve bezi ile, kendiniz de evde çok kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

 

Renkli taşlı erkek yüzükleri ne kadar: Pırlanta, erkek yüzüklerinde pek tercih edilmez. Kullanılan taşlar Oniks, Akik ya da Zirkondur. Halka kısmında gümüş tercih edilir. Renkli taşlı erkek yüzük fiyatları da, 50 TL ile 700 TL arasında değişmektedir.

 

Renkli taşlı pırlanta yüzükler nereden satın alınır: Pırlanta yüzükler; büyük mücevher mağazalarından alınabileceği gibi, kuyumculardan da satın alınabilir. İlk bakışta daha güvenilir görünse de, bu tür mağazalardan alacağınız yüzüklerin daha yüksek fiyatlarda satılacağını mutlaka aklınızda bulundurmalısınız. Fakat internetten pırlanta yüzük satın alabileceğiniz çeşitli web siteleri bulunmaktadır.

 

RedPirlanta.com olarak; sahip olduğumuz GIA ve HRD sertifikalarıyla, sizlere güvenilir ve kaliteli bir alışverişin garantisini sunuyoruz. Yüzük ölçünüzü tam ve doğru bir şekilde belirledikten sonra, beğendiğiniz pırlanta yüzüğü alışveriş sepetinize ekleyin. Kredi kartıyla uygun ödeme şeklini seçtikten sonra, adresinizi girin ve siparişinizi verin. Verdiğiniz sipariş, en geç 3 gün içerisinde hazırlanacak ve kargoya verilecektir.

Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menü